Aktualności

Konkursy, wystawy, wydarzenia - 2019r.
 

WIĘCEJ ...

 

WIĘCEJ ...

 

WIĘCEJ ...Gloster Show Poland
ŻAGAŃ 25-26.10.2019r.

Zapraszamy wszystkich miłośników kanarków rasy Gloster na VII edycję GLOSTER SHOW POLAND, która odbędzie się w dniach 25-26 października 2019r. w Żaganiu przy ulicy Mickiewicza 2. Ptaki oceniać będą eksperci IGBA: Steve Webb i Martin Fairfield z Wielkiej Brytanii.

Ptaki na naszym GLOSTER SHOW POLAND może wystawić każdy miłośnik tej wspaniałej rasy kanarków, niezależnie od przynależności związkowej. Zapraszamy także osoby niezrzeszone w żadnym stowarzyszeniu hodowlanym. Będzie to Show-Święto naszego hobby!

Informacje i pytania:

- kierownik sekcji "Tylko Glostery" - Wiesław Rozynek tel.: 0048 605 257 359, e-mail: wiesiek(at)kanarki.pl

- gospodarz SHOW: Maciej Materek tel.: 0048 604 210 062Gloster Show Poland
WAŁBRZYCH 5-7.12.2014r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kanarków na kolejną imprezę z cyklu Gloster Show Poland, która odbędzie się w dniach 5-7 grudnia 2014r. w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym przy Al. Podwale 1 w Wałbrzychu.


WIĘCEJ ...


Gloster Show Poland - RELACJA

W dniach 10-12 stycznia 2014 r. w Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” przy Alei Podwale 1 w Wałbrzychu odbyła się pierwsza edycja wystawy GLOSTER SHOW POLAND. Jest to jedyna w Polsce specjalistyczna wystawa ptaków z oceną w systemie angielskim. Organizatorami wystawy byli: Sekcja PZHKiPE „Tylko Glostery”, Wiesław Rozynek oraz Zarząd PZHKiPE. Wystawa odbyła się na zasadach ustalonych przez International Gloster Breeders Association (I.G.B.A.). Ptaki oceniał Prezydent I.G.B.A. Ian Allison (Anglia).


WIĘCEJ ...


Gloster Show Poland
WAŁBRZYCH 11.01.2014r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kanarków na wystawę Gloster Show Poland 2014, która odbędzie się w sobotę, 11 stycznia 2014 r. w budynku Spóldzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" przy Al. Podwale 1 w Wałbrzychu.


WIĘCEJ ...


Przyczyną różnicy jest "niebieski faktor"
tekst - Elise Pütz, zdjęcia - Paul Pütz, Neuss, tłumaczenie - Agnieszka Lehnert

To co u kanarków określamy jako "niebieski faktor", nie ma nic wspólnego z niebieskim kolorem upierzenia. Mowa tu o klasycznym niebieskim faktorze, o słabym niebieskim faktorze, który nestor Henniger opisuje przy odmiennym wyglądzie koloru tłuszczu żółtego do cytrynowożółtego, o faktorze strukturalnym, efekcie Tandalla itd. Wszyscy autorzy, u których czytałam na temat niebieskiego faktora, zgodni byli co do faktu, że chodzi tu o bardzo skomplikowany temat.

WIĘCEJ ...


68 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski 
CZELADŹ 6.12-12.12.2004r. 

W dniach od 6 - 12.12.2004 roku odbyły się 68 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski, które zorganizował Czeladzki Oddział Polskiej Federacji Ornitologicznej PZHKiPE pod Patronatem Burmistrza Miasta Czeladzi Marka Mrozowskiego.

Hodowcy z całej Polski wystawili o oceny 1081 ptaków kilkudziesięciu ras i odmian. Czeladzki Oddział pomimo tego, że organizował Mistrzostwa Polski po raz pierwszy bardzo dobrze poradził sobie z organizacją tej prestiżowej imprezy i należą się duże brawa kol. Jerzemu Kozłowskiemu i całemu komitetowi organizacyjnemu za wielkie zaangażowanie i trafny wybór miejsca. Wydaje mi się, że jeżeli zostałyby dograne niektóre szczegóły np. dotyczące giełdy ptaków (w całej Europie giełda dostępna jest tylko dla wystawców, to oni poniekąd ponoszą koszty i trudy związane z wystawą) Czeladź mogłaby rokrocznie organizować tą imprezę, przede wszystkim ze względów logistycznych i pięknych sal, które użyczył Urząd Miasta.

WIĘCEJ ...


Międzynarodowa Wystawa Kanarków i Ptaków Egzotycznych UDINE 2004 (Włochy)  

W dniach od 13-17.10.2004 r. miałem okazję wraz z moimi kolegami z KHKK wziąć udział w Międzynarodowej Wystawie kanarków i Ptaków Egzotycznych we włoskim mieście Udine. Brało w niej udział 228 wystawców z 7 krajów: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Włoch, Słowenii i Polski, którzy wystawiali ponad 3000 ptaków wielu ras i odmian.

Był to mój drugi udział w wystawie międzynarodowej, a pierwszy w tak dużej. Do Włoch zostaliśmy zaproszeni poprzez naszego kolegę z Warszawy Krzysztofa Wilczewskiego, który utrzymuje ścisłe kontakty z włoską federacją La Federazione Ornicoltori Italiani (F.O.I). Oprócz tego, że wystawiliśmy do oceny nasze kanarki, mieliśmy okazje uczestniczyć i pomagać przy ocenie ptaków. Cała ocena ptaków przez ekspertów, a było ich 29, przebiegała bardzo sprawnie i fachowo. Byliśmy pełni podziwu dla organizatorów tego konkursu i chcielibyśmy przelać te wzorce do naszych organizacji ornitologicznych.

WIĘCEJ ...


  

 

 

Internetowy serwis ptaków kanarki.pl  Wszelkie prawa zastrzeżone, 2002
design by TONER