68 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski 
CZELADŹ 6.12-12.12.2004 r. 

 
W dniach od 6 - 12.12.2004 roku odbyły się 68 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski, które zorganizował Czeladzki Oddział Polskiej Federacji Ornitologicznej PZHKiPE pod Patronatem Burmistrza Miasta Czeladzi Marka Mrozowskiego.

Hodowcy z całej Polski wystawili o oceny 1081 ptaków kilkudziesięciu ras i odmian. Czeladzki Oddział pomimo tego, że organizował Mistrzostwa Polski po raz pierwszy bardzo dobrze poradził sobie z organizacją tej prestiżowej imprezy i należą się duże brawa kol. Jerzemu Kozłowskiemu i całemu komitetowi organizacyjnemu za wielkie zaangażowanie i trafny wybór miejsca. Wydaje mi się, że jeżeli zostałyby dograne niektóre szczegóły np. dotyczące giełdy ptaków (w całej Europie giełda dostępna jest tylko dla wystawców, to oni poniekąd ponoszą koszty i trudy związane z wystawą) Czeladź mogłaby rokrocznie organizować tą imprezę, przede wszystkim ze względów logistycznych i pięknych sal, które użyczył Urząd Miasta.

Czeladź okazała się bardzo gościnna dla mnie i moich kolegów z oddziału Wałbrzych. W tym roku jak i w poprzednich zdobyłem tytuł "Najlepszy Hodowca 2004 roku", 7 krotnie tytuł Mistrza Polski, 3 krotnie wiceministra i raz drugiego wiceministra Polski, a więc pełna satysfakcja za trud całorocznej pracy, a w tych rasach gdzie było trochę gorzej pełna mobilizacja i o to chodzi w całej tej zabawie, bo bez takich wystaw i współzawodnictwa nie byłoby sensu hodowli tak wielu ras kanarków i ptaków egzotycznych. (Warto podpowiedzieć organizatorom, że żeby promować nowe rasy i zachęcać hodowców do wystawy, a przez to nasze Mistrzostwa Polski, Oddziału, Regionu będą obfitowały w różne ciekawostki, należy nagradzać najlepsze kolekcje od 360 pkt. w wzwyż i warto promować także wystawianie pojedynczych ptaków - w innych krajach stanowią one połowę całej wystawy, ale są nagradzane kategorie za 2,3,5 pojedynczych ptaków wg łącznej punktacji, może warto u nas spróbować koszt niewielki, a efekty będą widoczne), nasi hodowcy mają wiele ciekawych ptaków, ale panuje zwyczaj jak nie mam kolekcji to nie wystawiam ptaków, bo po co, eksperci także jakoś nieprzychylnie oceniają pojedyncze ptaki. Nigdy nie widziałem kanarka wystawionego pojedynczo z notą 92-93 pkt. choć na to zasługiwały.

Chciałbym podziękować Jurkowi Kozłowskiemu prezesowi Oddziału Czeladź za organizację tych wspaniałych Mistrzostw Polski i życzę wszystkim hodowcą z całej Polski z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego i oczywiście udanych lęgów w roku 2005.

OSIĄGNIĘCIA

GALERIA FOTOGRAFII

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


 


 

 

Internetowy serwis ptaków kanarki.pl  Wszelkie prawa zastrzeżone, 2002
design by TONER