Moja hodowla 

   •  O hodowli
   •  Galeria fotografii
   •  Moje osiągnięcia

Odkąd pamiętam zawsze u nas w domu rodzinnym były kanarki. - jeden czasami dwa. jako dziecko nie przywiązywałem do nich większej uwagi, po prostu były sobie i śpiewały. Pierwsza fascynacja i głębsze zainteresowanie kanarkami spowodowane były obserwacją tych ptaków u mojego wujka Michała Łagody, a było to prawie 30 lat temu.

gdy miałem 15 lat za uzbierane pieniądze kupiłem stary regał i tak zaczęła się moja przygoda z kanarkami. Pierwsze moje ptaki to były  kanarki harceńskie, ale że nie miałem słuchu, z zawsze podobały mi się kanarki kolorowe więc zacząłem je hodować.

W 1981 roku wstąpiłem w szeregi Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Oddział Wałbrzych. Pierwsze Mistrzostwa Polski, które obserwowałem odbyły się w Katowicach w 1981 r. w przededniu Stanu Wojennego. Przerwę w hodowli miałem dość długą bo w 1984 r. poszedłem do wojska, założyłem rodzinę, ale kiedykolwiek widziałem kanarki, myśl o hodowli zawsze powracała. 

Następna moja przygoda z hodowlą to tok 1992, ale praca nie pozwalała mi na jej kontynuowaniu. Po zmianie pracy i warunków lokalowych zacząłem na nowo hodowlę kanarków. 
W 1997 r. miałem ich 6 par. Stopniowo ilość hodowlanych ras rosła. Obecnie mam około 80 par kanarków kilkunastu ras, hoduję także czyżyki kapucynki.

Kanarki swoje z powodzeniem wystawiam na wystawach krajowych, a także wystawiałem kanarki w Niemczech, gdzie wystawie w Bocholt czerwono czarne mozaiki agatowe zdobyły 1 miejsce.

Pomimo upływu lat kanarki dalej mnie fascynują, a ich hodowla i kontakt z nimi sprawiają mi wiele radości

 

Wiesław Rozynek

 

 

 

 

 

Internetowy serwis ptaków kanarki.pl  Wszelkie prawa zastrzeżone, 2002
design by TONER