Wystawy
 

68 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski 
CZELADŹ 6.12-12.12.2004 r. 

W dniach od 6 - 12.12.2004 roku odbyły się 68 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski, które zorganizował Czeladzki Oddział Polskiej Federacji Ornitologicznej PZHKiPE pod Patronatem Burmistrza Miasta Czeladzi Marka Mrozowskiego.

Hodowcy z całej Polski wystawili o oceny 1081 ptaków kilkudziesięciu ras i odmian. Czeladzki Oddział pomimo tego, że organizował Mistrzostwa Polski po raz pierwszy bardzo dobrze poradził sobie z organizacją tej prestiżowej imprezy i należą się duże brawa kol. Jerzemu Kozłowskiemu i całemu komitetowi organizacyjnemu za wielkie zaangażowanie i trafny wybór miejsca. Wydaje mi się, że jeżeli zostałyby dograne niektóre szczegóły np. dotyczące giełdy ptaków (w całej Europie giełda dostępna jest tylko dla wystawców, to oni poniekąd ponoszą koszty i trudy związane z wystawą) Czeladź mogłaby rokrocznie organizować tą imprezę, przede wszystkim ze względów logistycznych i pięknych sal, które użyczył Urząd Miasta.

WIĘCEJ ...


Międzynarodowa Wystawa Kanarków i Ptaków Egzotycznych UDINE 2004 (Włochy)  

W dniach od 13-17.10.2004 r. miałem okazję wraz z moimi kolegami z KHKK wziąć udział w Międzynarodowej Wystawie kanarków i Ptaków Egzotycznych we włoskim mieście Udine. Brało w niej udział 228 wystawców z 7 krajów: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Włoch, Słowenii i Polski, którzy wystawiali ponad 3000 ptaków wielu ras i odmian.

Był to mój drugi udział w wystawie międzynarodowej, a pierwszy w tak dużej. Do Włoch zostaliśmy zaproszeni poprzez naszego kolegę z Warszawy Krzysztofa Wilczewskiego, który utrzymuje ścisłe kontakty z włoską federacją La Federazione Ornicoltori Italiani (F.O.I). Oprócz tego, że wystawiliśmy do oceny nasze kanarki, mieliśmy okazje uczestniczyć i pomagać przy ocenie ptaków. Cała ocena ptaków przez ekspertów, a było ich 29, przebiegała bardzo sprawnie i fachowo. Byliśmy pełni podziwu dla organizatorów tego konkursu i chcielibyśmy przelać te wzorce do naszych organizacji ornitologicznych.
 
 

WIĘCEJ ...


67 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski
SOSNOWIEC 2003 


W dniu 8-14 grudnia 2003 roku odbyły się w Sosnowcu 67 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski SOSNOWIEC 2003

Podczas tych Mistrzostw osiągnąłem swój największy sukces hodowlany, gdyż otrzymałem z rąk Prezydenta Miasta Sosnowca Puchar za Najwszechstronniejszego Hodowcę w Polsce oraz zdobyłem w poszczególnych rasach kanarków 4 krotnie tytuł Mistrza Polski, w małej Egzotyce zdobyłem Mistrza Polski, Czyżyki - Kapucynki uzyskały 364 pkt. oraz 5 krotnie tytuł Wicemistrza Polski.
 


WIĘCEJ ...


 

 

 

Internetowy serwis ptaków kanarki.pl  Wszelkie prawa zastrzeżone, 2002
design by TONER