Międzynarodowa Wystawa Kanarków i Ptaków Egzotycznych UDINE 2004 (Włochy)  

 
W dniach od 13-17.10.2004 r. miałem okazję wraz z moimi kolegami z KHKK wziąć udział w Międzynarodowej Wystawie kanarków i Ptaków Egzotycznych we włoskim mieście Udine. Brało w niej udział 228 wystawców z 7 krajów: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Włoch, Słowenii i Polski, którzy wystawiali ponad 3000 ptaków wielu ras i odmian.

Był to mój drugi udział w wystawie międzynarodowej, a pierwszy w tak dużej. Do Włoch zostaliśmy zaproszeni poprzez naszego kolegę z Warszawy Krzysztofa Wilczewskiego, który utrzymuje ścisłe kontakty z włoską federacją La Federazione Ornicoltori Italiani (F.O.I). Oprócz tego, że wystawiliśmy do oceny nasze kanarki, mieliśmy okazje uczestniczyć i pomagać przy ocenie ptaków. Cała ocena ptaków przez ekspertów, a było ich 29, przebiegała bardzo sprawnie i fachowo. Byliśmy pełni podziwu dla organizatorów tego konkursu i chcielibyśmy przelać te wzorce do naszych organizacji ornitologicznych.

Po zakończonej ocenie zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów na wspólny obiad, podczas którego mieliśmy okazję uzyskać wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Nasze kanarki wypadły nadspodziewanie dobrze. Moje lizardy nieintensywne zajęły I miejsce w swojej kategorii uzyskując 360 pkt., bardzo dobrze wypadły także ptaki moich kolegów Ryszard Hołek zajął I miejsce w kategorii Niemiecki z koronką, Edward Portala II miejsce w kategorii Zielony Intensywny i Andrzej Jenczura III miejsce w kategorii Kędzierzawy Północnoholenderski. Można śmiało powiedzieć, że nie ma się czego wstydzić na tle osiągnięć naszych kolegów z innych krajów Europy. Widać, że poziom ptaków z naszych hodowli pnie się do góry i owocują nasze wyjazdy związane z obserwacją i zakupem ptaków z najlepszych hodowli europejskich. 

 

 


 


 

 

Internetowy serwis ptaków kanarki.pl  Wszelkie prawa zastrzeżone, 2002
design by TONER